• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Саакашвілі заговорив про геноцид і загрозу Зеленському через нововведення на митниці

Реклама на dsnews.ua

З 22 вересня 2020 року Державна митна служба України прийняла рішення про необхідність подачі бізнесом двох митних декларацій замість однієї

Про це повідомив глава Виконавчого комітету Національної ради реформ України Михайло Саакашвілі, який назвав це "свавіллям", інформує "ДС".

"Хочу звернутися до прем'єр-міністра Шмигаль в зв'язку з кричущим беззаконням на митниці. На жаль, ситуація ускладнюється з кожним днем, і боюся, стає критичною. Починаючи з 22 вересня 2020 року, згідно з наказом Мінфіну №305, митниця прийняла рішення про необхідність подачі бізнесом двох митних декларацій замість однієї ", — написав Саакашвілі у себе в Facebook.

Він пояснив, що раніше для оформлення на кордоні, наприклад, в порту, бізнес подавав тільки одну митну декларацію ІМ40АА. Тепер же спочатку подається попередня декларація ІМ40ЕЕ, а потім митна декларація ІМ40ДЕ. При цьому митниця має право оформляти кожну декларацію протягом чотирьох годин.

"Тобто, раніше бізнес повинен чекати 4 години, а тепер — 8! Нові процедури не несуть ніякого сенсу, митниця не отримає ніякої нової потрібної інформації", — заявив Саакашвілі.

Голова виконкому Нацради реформ впевнений, що подібне рішення не принесе користі, але "гарантовано створить нові корупційні годівниці" для прискорення "процесів".

Також він звернувся до Шмигаль, зазначивши, що в останні місяці імпортерів "змушують платити податки згідно індикатива встановленим митниками, а не відповідно до контрактної ціни товарів, як це має бути за законом", що, за словами Саакашвілі, веде до поборів і "відкритої, всеосяжної корупції ".

"Повернення на митницю корупційних схем і кадрів часів Януковича при цілковитому потуранні міністра фінансів Марченко неминуче приведуть як до геноциду чесного бізнесу, так і повного підриву довіри до чинної влади і президенту Зеленському особисто", — уклав Саакашвілі.

    Реклама на dsnews.ua