• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Саджають тих, хто працював на російський ВПК, — експерт про затримання Службою Безпеки топ-менеджерів Дерипаски

СБУ активно виявляє та саджає тих, хто працює на російський військоово-промисловий комплекс — про це свідчить останнє затримання топ-менеджерів російського олігарха Олега Дерипаски

Служба Безпеки України
Служба Безпеки України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таку думку політолог Тарас Загородній висловив у блозі на "Цензор.нет", передає "ДС".

Експерт пише про затримання Службою двух топ-менеджерів "Глухівського кар’єру кварцитів".

"У 2012 році попри існуючу заборону на продаж, його власником став один із найбагатших російських олігархів — Олег Дерипаска. З того часу і до початку повномасштабного вторгнення кар’єр постачав до росії великі оптові партії гірських порід для виплавки сталі. Отриману з України сировину компанії російського мільярдера продавали підприємствам ВПК для виробництва балістичних ракет, зокрема "Іскандерів". У 2022-ому "Іскандери" полетіли по Україні", — акцентує політолог.

Загородній підкреслює, що СБУ не перший раз викриває російський бізнес, який намагався працювати в Україні та саджає тих, хто працював на російський ВПК.

"Навіть після 2014 року російський військові підприємства значну частину сировини і деталей отримував з України. Крім Дерипаски, можна згадати і історію "Мотор-Січі", чий директор Богуслаєв поставляв двигуни для вертольотів в рф в обхід санкцій. Тепер в кремлі вперше заявили про кризу з двигунами для вертольотів. А Богуслаєв, як і топ-менеджери Дерипаски, перебуває за гратами", — наголошує експерт.

На думку політолога, націоналізація Глухівського підприємства мала бути проведена ще в 2014 році.

"Однак кар’єр продовжував працювати на країну-агресора. У лютому 2023 року за поданням СБУ Малюка активи "Глухівського кар’єра кварцитів" було націоналізовано на користь України. А тепер Служба повідомила про підозру Дерипасці і затримала його українських топменеджерів. Україна зараз робить важливу роботу, яку потрібно було провести одразу після окупації Криму", — резюмує Загородній.

Раніше стало відомо, що СБУ повідомила про підозру російському олігарху Дерипасці і затримала його українських топменеджерів, які постачали до рф сировину для виробництва "Іскандерів".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua