• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Саміт "Україна – Північна Європа": що корисного отримала Україна

У Стокгольмі відбувся третій саміт у форматі "Україна – Північна Європа"

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів президент України Володимир Зеленський, пише "ДС".

"Маємо три нові безпекові угоди: зі Швецією, Ісландією та Норвегією. Це дійсно сильні безпекові речі, які будуть нас зміцнювати до вступу України в НАТО", — констатує президент.

Швеція надасть Україні військової допомоги на суму близько 6,5 млрд євро протягом 2024–2026 років. До неї входитимуть артсистеми Archer та артснаряди, бойові машини CV 90, спеціалізовані літаки ASC 890, бронетехніка, посилення морської безпеки, сприяння розмінуванню, безпілотні апарати, а також перспектива передання Україні літаків JAS 39 Gripen з відповідним навчанням.

Ісландія протягом 2024–2028 років щороку виділятиме майже 30 млн доларів на закупівлю та постачання оборонних матеріалів і спорядження, а також співпрацюватиме з Україною для розвитку її оборонної промисловості. Ісландія зобов’язується продовжувати транспортувати в Україну військові вантажі й обладнання від союзників по НАТО зафрахтованими вантажними літаками. 

Норвегія надасть Україні близько 1,2 млрд євро військової допомоги цього року, а загалом у довгострокову Програму Нансена з підтримки України закладено майже 6,4 млрд євро на 2023–2027 роки. Разом із союзниками Норвегія фіксує чітку готовність передати винищувачі F-16. Крім того, продовжить надавати системи NASAMS, обладнання до них і навчатиме фахівців.

"Маємо підтвердження участі представників усіх п’яти країн на інавгураційному Саміті миру, що відбудеться 15–16 червня у Швейцарії. Вдячний Швеції, Норвегії, Данії, Фінляндії та Ісландії за підтримку захисту України від російського терору. Дякую всім, хто з Україною та нашим народом пліч-о-пліч!" — каже Володимир Зеленський.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua