• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

СБУ не побачила загроз нацбезпеці в енергетичній поправці Геруса

Реклама на dsnews.ua
Служба безпеки не знайшла загрози національній безпеці в поправці народного депутата фракції "Слуга народу" Андрія Геруса, яка дала можливість Україні закуповувати електроенергію в Росії

Про це з посиланням на відповідний відповідь СБУ повідомив нардеп "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко, передає "ДС".

"Отримав відповідь від СБУ, що вони не можуть почати розслідування, тому що немає підстав для цього", - Гончаренко написав на своїй сторінці в Facebook, опублікувавши відповідь прес-центру спецслужби.

Він нагадав, що "Герус пролобіював поправку, за якою в Україні стали можливі покупки безпосередньо електроенергії з Росії".

"Як можливо не бачити підстав для розслідування, якщо через поправки Геруса ми втрачаємо свою енергетичну незалежність? Втрачаємо робочі місця і знову здаємо у фізичних на гачок до Росії? Якщо це не здача національних інтересів, то тоді що?" - прокоментував нардеп.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював поправку, яка дозволила закуповувати українським споживачам імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі.

З 1 жовтня розпочалося постачання електроенергії з Росії в режимі імпорту. За даними джерела на ринку, імпорт здійснюється компанією "Юнайтед Енерджі", яку пов'язують з Ігорем Коломойським. За першу половину жовтня імпорт електроенергії з Росії виріс майже в два рази - з 2,4 млн кВт-год до 4,5 млн кВт-год на добу.

    Реклама на dsnews.ua