• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

СБУ: окупанти почали активно готуватися до "приєднання" захоплених українських регіонів

У Службі безпеки заявили, що Росія розпочала активну фазу підготовки псевдореферендуму з незаконного приєднання тимчасово захоплених територій сходу України 

Пресслужба СБУ
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба відомства, передає "ДС".

"Служба безпеки задокументувала, що Росія розпочала активну фазу підготовки псевдореферендуму з незаконного "приєднання" тимчасово окупованих територій сходу нашої держави. Як свідчить масив інформації, зібраний співробітниками української спецслужби, для проведення так званого "волевиявлення" ворог планує використати проросійську організацію "Донецька республіка", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили, раніше ця організація діяла лише на території "ДНР", але зараз її географію розширяють. Відповідно, ворог планує змінити назву. Найбільш імовірний варіант, який оберуть окупанти – "Большая Россия".

За інформацією СБУ, у складі цього утворення уже активно діє понад 1000 "активістів", які щодня проводять зустрічі з населенням тимчасово окупованих територій. Серед них – агітатори, блогери та "дружинники", які співпрацюють з окупантами.

"Фактично, вони вербують людей, закликаючи їх приєднатися до організації. Вони охопили уже понад 200 тис. місцевого населення. Кремлівські куратори планують залучити підконтрольні медіаресурси, щоб охопити своєю пропагандою про фейкові заходи понад 50 млн глядачів з Росії та сходу України", — ідеться у повідомленні.

У СБУ повідомили, що загарбники планують перекинути до регіону понад тисячу російських "експертів" і "добровольців" для розхитування внутрішньої ситуації на свою користь.

Як зазначили, вони мають організовувати незаконні масові зібрання, поширювати агітацію на підтримку псевдореферендуму і облаштовувати "виборчкоми". Потім планують підготувати звернення нібито від місцевих жителів до керівництва окупаційної адміністрації щодо "приєднання" Донеччини до РФ. У розпорядженні СБУ уже є кілька таких документів, які вдалося перехопити.

"Для посилення "електоральної підтримки" загарбники пропонують продуктові набори, стартові пакети російських мобільних операторів і пропагандистські газети. Наразі вони вже друкуються на території "ДНР" накладом понад 250 тис. екземплярів",- інформує СБУ.

Крім того, для поширення сепаратистських ідей ворог планує створити розгалужену мережу так званих "активістів" у Херсонській, Харківській, Запорізькій і Дніпропетровській областях – щоб за потреби "розгорнути" масштабну підривну діяльність.

Наразі Служба безпеки встановила особи й місцеперебування організаторів та виконавців цих злочинів. Тривають комплексні дії для їх притягнення до відповідальності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua