• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

СБУ vs НАБУ: адвокат Чауса обіцяв, що "другої серії" не буде

Колишній суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус знаходиться під охороною СБУ, а керівництво спецслужби вже погодило всі дії з Національним антикорупційним бюро

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив адвокат екссудді Ростислав Кравець в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Я не можу це сказати (де знаходиться Чаус — ред.), в першу чергу з міркувань безпеки. Головне, що він живий, його стан, на мій погляд, зовсім не задовільний. З огляду на той час, який він перебував у неволі, очевидно, він незаконно був позбавлений волі, думаю, що йому необхідна психологічна допомога. Що стосується медичної допомоги, вона йому потрібна, і належним чином лікарі її надають. Я не можу сказати, де це відбувається, яким чином", — сказав він.

Адвокат заявив, що Чаус розповів йому про все, що з ним відбувалося, але оприлюднити це поки не можна.

"Мені пан Чаус розповів, що з ним сталося, за його версією: де він перебував, яким чином відбулося його повернення. Зараз я не можу все це розповісти й розумію, чому СБУ так секретно до цього ставиться і його захищає. Мені також вдалося сьогодні поспілкуватися з детективами НАБУ, думаю, що не буде другої серії серіалу щодо спроби відбити пана Чауса у СБУ. Керівництво цих органів і керівництво держави зібралося і вирішило всі питання подальших дій у цій справі. Це все виходить за межі нормального сприйняття. СБУ надає йому охорону й забезпечує надання медичної допомоги", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", колишній суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус, якого в квітні 2021 року вкрали в Молдові невідомі, був виявлений 30 липня в Вінницькій області.

Після повідомлення про виявлення Чауса він був затриманий нарядом поліції для доставки в суд, арешту та подальшої передачі слідчому органу — НАБУ.

Однак після затримання в село прибула група співробітників СБУ Вінницької області, які за словами головного редактора "Цензор.нет" Юрія Бутусова "відбили" Чауса у наряду поліції і вивезли його в невідомому напрямку.

Пізніше Національне антикорупційне бюро розмістило в Facebook заяву з проханням передати колишнього суддю детективам НАБУ.

За даними ЗМІ, вчора спецназ Національного антикорупційного бюро України заблокував будівлю Служби безпеки України на Володимирській, 33, в столиці України, в якій знаходився Чаус.

Вчора ввечері співробітники СБУ відмовили адвокату Чауса Ростиславу Кравцю у зустрічі з підзахисним через те, що Чаус нібито не перебуває в будівлі спецслужби.

Ще сьогодні вранці захисників Чауса все ще не пускали до їх клієнта і не повідомляли, в якому саме відомстві він знаходиться.

Згодом Служба безпеки України визнала, що Микола Чаус знаходиться у них, але заявила, що "не викрадала" його, а діяла в рамках закону і своїх повноважень.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua