• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Седлецька спробує закрити доступ до свого телефону через суд

Реклама на dsnews.ua
Головний редактор програми "Схеми: корупція в деталях" Наталія Седлецька подала скаргу в Апеляційний суд Києва на рішення, яке дозволяє Генпрокуратурі отримати доступ до даних її мобільного телефону за останні 17 місяців

Про це повідомив адвокат журналістки Анатолій Попов, повідомляє "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

Скаргу журналістки розглядатимуть судді Ігор Паленик, Денис Масенко та Віктор Глиняний. Засідання призначено на 14 вересня.

"Зняття інформації з каналів зв'язку в такому обсязі і за такий довгий період, як 17 місяців - це спосіб втручання в діяльність журналіста. Він можливий лише в разі виключної необхідності. Слідчий суддя, який видав постанову, це ніяк не досліджував. У постанові суду взагалі про це нічого не сказано ", - пояснив адвокат.

Також він додав, що суд виносив рішення у відсутність самого слідчого, той не надавав суду достатніх обставин, які б вказували, що інакше неможливо встановити дані, які вони шукають.

"Ми вважаємо, що було порушено права журналіста на захист своїх джерел, що були порушені права громадянина на захист", - резюмував адвокат.

Як повідомляла "ДС", Печерський райсуд Києва 27 серпня дав ГПУ на її вимогу доступ до інформації телефону головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької за останні 17 місяців.

    Реклама на dsnews.ua