• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Секретар РНБО про п'ять сценаріїв реінтеграції Донбасу: Капітуляції там немає

Реклама на dsnews.ua
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов розповів, що серед 5 сценаріїв реінтеграції Донбасу, які затвердили на нараді у президента в рамках підготовки до нормандської зустрічі, сценарію капітуляції немає

Про це йдеться в повідомленні прес-служби РНБО, передає "ДС".

"Ніякого сценарію капітуляції, про які заявляють деякі політичні лідери, не існує. Про це взагалі не може бути мови. Президент України перед нами поставив завдання з чіткого розуміння того, як ми можемо закінчити цю війну", - сказав Данилов.

Він розповів, що на нараді визначили пріоритети, які буде відстоювати України під час переговорів з лідерами нормандської четвірки. Це, зокрема, звільнення полонених у форматі всіх на всіх, висновок незаконних збройних формувань з окупованих територій, можливість проведення місцевих виборів на Донбасі за українським законодавством і передача російсько-українського кордону під контроль України.

Данилов висловив надію, що "врешті-решт наші партнери від слів перейдуть до дій, і ми вирішимо принаймні чотири ключові питання".

Секретар РНБО підкреслив, що Україна виконала всі умови для проведення зустрічі в нормандському форматі – зокрема, розвела сили на трьох ділянках.

Він також зазначив, що в найближчі дні перед поїздкою в Париж відбудеться закрите засідання РНБО під головуванням президента.

Як повідомляла "ДС", 9 грудня "нормандська четвірка" (Україна, РФ, Франція, Німеччина) збереться на вищому рівні вперше з 2016 року, щоб обговорити подальше врегулювання конфлікту на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua