• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Секретар РНБО закликав міжнародну спільноту посилити тиск на РФ через Крим

Вираження занепокоєння учасниками "Кримської платформи" з приводу репресій, до яких зараз вдається Російська Федерація на півострові, замало. Потрібно переходити до конкретних дій, спрямованих проти Росії

Олексій Данілов
Олексій Данілов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов заявив в інтервʼю "Радіо Свобода", передає "ДС".

"Обіцяти і робити — це два різних дії … Я був вражений кількістю партнерів, які підтримали "Кримську платформу", але зараз після цього повинні бути дії. Ви бачите, що зараз відбувається в Криму …", — сказав Данілов.

Він вважає, що словосполучення "ми занепокоєні" на сьогодні занадто замало для того, щоб це все продовжувалося.

"Це повинні бути активні дії. Вони можуть бути різні: економічні, фінансові, мова не йде про військову складову", — додав Данілов.

Як писала "ДС", на початку вересня російські силовики викрали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова і ще чотирьох кримських татар — Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкету Усеінова і Ельдара Одаманова. Джелялова затримали за підозрою у пособництві диверсії.

6 вересня окупаційний Київський райсуд Сімферополя арештував Джелялова на два місяці.

Перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джепарова заявила, що арешти стали помстою кримським татарам за підтримку Кримської платформи. За фактом арешту активістів прокуратура АР Крим почала кримінальне провадження.

Заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов, затриманий нещодавно російською окупаційною владою в Криму, передав лист із "СІЗО". У ньому він звинувачує Росію у помсті за участь кримських татар у саміті "Кримської платформи".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua