• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Що робити із тисячами Starlink, які використовують росіяни: Мінцифри запропонувало SpaceX алгоритм

Україна веде діалог із засновником SpaceX Ілоном Маском стосовно використання російськими військами систем супутникового зв'язку Starlink на фронті

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у інтерв'ю "Суспільному", передає "ДС".

"Ми подивилися, проаналізували кейс, який був якраз в Ізраїлі, коли загострення конфлікту в Газі почалося. Як там виходили з такої ситуації. Ми знайшли відповідний алгоритм, запропонували SpaceX і зараз в нас відбувається чітка комунікація щодо того, як зробити так, щоб кейсів подібних не було", — зазначив Федоров.

Відповідаючи на запитання про те, чи SpaceX має змогу відключити Starlink на тимчасово окупованій території України, Федоров розповів, що така можливість є, "але для нас це також буде катастрофічно".

"Нам потрібно, аби там Starlink працював, тому що використовуються певні технології, які для нас є важливими також. Вони пов'язані з дронами. Є інший спосіб, як зробити так, щоб наші Starlink працювали, а Starlink, які по суті там з'являються іншим шляхом, не працювали. І ось ми працюємо зі SpaceX", — підкреслив міністр.

Посадовець не вірить у те, що існує зв'язок між тим, що в армії РФ з'явились Starlink, й між тим, як Маск нині коментує російсько-українську війну.

"Це було логічно, що вони почнуть їх через треті держави закуповувати і завозити. У них були Starlink, їх вже завозили, просто зараз це потрапило в публічність, їх стало трохи більше.

Тобто хтось, напевно, з їхніх підприємців почав це монетизувати, і зажило це якимось окремим життям. Технологічно потрібно виключити Starlink, які вони використовують, і зробити так, щоб наші продовжили працювати", — додав Федоров.

Як писала "ДС", 16 лютого керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що російські війська використовують тисячі терміналів супутникового зв'язку Starlink від компанії SpaceX у війні проти в України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua