• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Шевченко продовжує вести бізнес з російським мільярдером Абрамовічем, — розслідування Bloomberg

Андрій Шевченко й досі входить до засновників компанії MC Peat & Co, яка обслуговувала інтереси російського підсанкційного олігарха Романа Абрамовича

Реклама на dsnews.ua

Про це, із посиланням на Bloomberg пише "Апостроф", передає "ДС".

Як з’ясував Bloomberg, британська бізнес-імперія Романа Абрамовича сягала далеко за межі футбольного клубу "Челсі". 

"Серед тих, хто допоміг побудувати її, була нещодавно створена фірма, але із уславленим ім'ям. В останні десятиліття MC Peat & Co. виступала у ролі посередника в кількох угодах, у ході яких гроші Абрамовича вливались у невеликі британські фірми, та працювала брокером як мінімум у трьох компаніях, які підтримував російський мільярдер", — пише видання.

Фірма Peat & Co була створена у 2011 році. Окрім Андрія Шевченка, її засновником був ще Чарлі Піт — син колишнього особистого секретаря принца Чарльза Майкла Піта. Сам Піт-старший входив до ради директорів сталеливарного гіганта Абрамовича Evraz Plc.

Peat & Co., вказує Bloomberg, організувала інвестиції Абрамовича в оксфордський стартап з виробництва екологічно чистої енергії, у бізнес гербіцидних засобів від бур'янів та в компанію, що переводила дизельні автомобілі на природний газ.

Колишній український футболіст та екстренер національної збірної Андрій Шевченко разом із ще одним діловим партнером Абрамовіча Євгенієм Швідлером стали директорами Peat & Co. з перших днів її існування.

"Згідно з документами компанії, Швідлер обіймав цю посаду близько року, а Шевченко досі залишається на своїй посаді", — уточнює Bloomberg.

Американські журналісти додають, що кредити на організацію Peat & Co., надавала російська гірничодобувна компанія Highland Gold Mining Ltd, яка фінансувалась Абрамовичем.

"У жовтні 2012 року компанія Highland Gold призначила Peat & Co. своїм брокером. У тому ж році компанія AFC Energy, розробник лужних паливних елементів, також призначила Peat & Co. брокером. Фірма допомогла їй залучити майже 10 мільйонів фунтів стерлінгів (13 мільйонів доларів) від інвестиційної компанії, що належить Абрамовичу", — йдеться в розслідуванні.

Ще одна компанія, яка пов’язала  Абрамовіча та Шевченко - The Regeneration Group. У ній Шева став акціонером.

"Зв'язки Абрамовича знову спливли на поверхню. Шевченко став акціонером, а Метлін, керуючий інвестиційно-консалтинговою компанією Concord Management LLC, став виконавчим директором. Ще один керівник, який раніше працював у сімейному офісі Абрамовича, одержав роботу консультантом у фірмі", — зазначає Bloomberg.

Як відомо, Велика Британія, а згодом і Україна запровадила стосовно Романа Абрамовіча антиросійські санкції. Однак попри це, Андрій Шевченко й донині залишається у структурі Peat & Co. 

За даними з британських реєстрів, він є засновником компанії  у статусі резидента Великої Британії. 

Зауважимо, що такий статус зобов’язує особу щонайменше 183 дні податкового року залишатися в Лондоні.

Нагадаємо, що будучи тренером національної збірної з футболу, Андрій Шевченко перебував в Україні всього по 2-3 місяці на рік, що вочевидь й було обумовлено його британським резидентством.

    Реклама на dsnews.ua