• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Шкарлет стверджує, що Окружний адмінсуд встав на його сторону у "справі про плагіат"

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет стверджує, що Окружний адміністративний суд Києва задовольнив його позов до Національного агентства з забезпечення якості освіти (НАЗЯВО) щодо незаконності дій Комітету з питань етики у встановленні наявності плагіату в роботах Шкарлета

Реклама на dsnews.ua

Про це міністр написав у своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

"За моїм позовом проти НАЗЯВО схвалено рішення про незаконність дій Комітету з питань етики. Дослідивши матеріали справи, Окружний адмінсуд столиці «визнав протиправними дії відповідача щодо встановлення наявності текстових запозичень без посилання на джерело» у низці моїх наукових робіт", — повідомив він.

Міністр висловив жаль у звʼязку з тим, що "на деякий час Комітет з питань етики НАЗЯВО перетворився на інструмент маніпуляцій".

"Переконаний, що подібна практика має бути викорінена. Рішення про наявність чи відсутність плагіату в роботах українських вчених має ухвалюватися виключно в межах чинного законодавства, уповноваженими структурами і тільки на підставі доведених фактів", — підкреслив він.

Шкарлет також висловився на підтримку законопроекту, який передбачає заборону займати посади в Кабміні особам, в наукових роботах яких виявлено плагіат.

Відзначимо, Окружний адміністративний суд Києва поки не підтверджує винесення рішення по даній справі. Також немає його і в Єдиному реєстрі судових рішень.

Як повідомляла "ДС", в жовтні 2020 року Сергій Шкарлет подав до суду на Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

11 вересня Комітет з етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти у відповідь на численні скарги підтвердив, що в кількох роботах т. в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета є факти плагіату.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua