• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Швеція передала Україні три копії Конституції Пилипа Орлика

Національний архів Швеції передав Україні три копії Конституції Пилипа Орлика, а оригінал документа привезуть на День Незалежності

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час урочистого засідання Верховної Ради з нагоди 25-ї річниці прийняття Конституції України, передає "ДС".

"Національний архів Швеції передав Україні три копії Конституції Пилипа Орлика. Одна вже вранці виставлена ​​у фойє Верховної Ради. Друга буде перебувати в Офісі президента. Третя — в Конституційному суді України. Після його поновлення і перезавантаження", — сказав він, зазначивши, що переважна більшість українців ніколи не бачили даний документ.

Зеленський зазначив, що до 30-річчя Незалежності нашої країни, вперше за 311 років, в Україну привезуть оригінал Конституції Пилипа Орлика.

"Його разом з булавою гетьмана Пилипа Орлика та гетьмана Івана Мазепи, всі бажаючі зможуть побачити в Софійському соборі", — уточнив він.

Довідка: Пилип Орлик — гетьман Війська Запорозького і автор знаменитої Конституції 1710 року, яку називають першою письмовою Конституцією Європи.

Нагадаємо, 28 червня Україна відзначає 25-ту річницю прийняття Основного закону — Конституції. У привітанні до свята Володимир Зеленський заявив, що Конституція України "молода, але зріла і мудра". Також Зеленський, виступаючи на урочистому засіданні ВРУ, заявив, що вносить на розгляд ВРУ законопроєкт про великий Державний герб України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua