• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

"Сидить в мережі і чекає моменту": Данілов порівняв кібератаки з ядерною зброєю

Хакерські атаки є великою загрозою для інфраструктури, які можна порівняти з ядерною зброєю

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Що стосується кібератак — це царина дуже чутлива, це дуже-дуже потужна зброя. Ми, як можемо, захищаємо сьогодні наш простір, захищаємо наші обʼєкти інфраструктури. Це гірше, ніж атомна зброя, тому що ви не можете її побачити, можете через певний період наслідки тільки відчути. Щобільше, це така зброя, яка може бути відправлена в той чи інший обʼєкт з відтермінуванням часу інсталяції. І ви можете не знати, що вона сидить у вашій мережі, компʼютерах, а в час "Х" вона може "вибухнути" в найнеприємніший момент", — сказав він.

За словами Данилова, влада займається питаннями кібербезпеки.

"У нас є відповідний орган — це Міністерство цифрової трансформації, яке відповідає загалом за кібербезпеку нашої країни. Є інституція, яка відповідає безпосередньо за всі ці процеси, наш Національний координаційний центр кібербезпеки — це більше координаційні дії ми здійснюємо", — розповів секретар РНБО .

Як повідомляла "ДС", фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ в червні припинили 76 кібератак на інформаційні системи українських державних органів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua