• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Безпекова ситуація на Донбасі погіршується, порушення режиму тиші почастішали, — ОБСЄ

Безпекова ситуація на Донбасі погіршилася протягом двох останніх тижнів

Безпекова ситуація на Донбасі погіршилася
Безпекова ситуація на Донбасі погіршилася
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронньої контактній групі Гайді Грау, передає "ДС".

"Протягом останніх двох тижнів спостерігається зростання кількості порушень режиму припинення вогню. Зростає загальна кількість порушень і погіршується безпекова ситуація на ділянках розведення сил і засобів та поблизу них. Водночас СММ ОБСЄ повідомляє про обмеження свободи пересування і навмисне пошкодження технічних засобів і обладнання для спостереження", — зазначила Грау.

За її словами, сторони "поки не продемонстрували готовності до усунення зафіксованих порушень режиму припинення вогню".

Хайді Грау каже, що на тлі зростання кількості порушень режиму тиші учасники ТКГ на черговому засіданні так і не прийшли до обговорення механізмів координації припинення вогню, розмінування та розведення сил і засобів.

"У центрі уваги Гуманітарної робочої групи було питання обміну утримуваними, в тому числі очікуваного "процесуального очищення". Обговорювалися також подальші кроки Групи з пошуку зниклих без вести. На жаль, знову не вдалося домогтися прогресу з питання відкриття двох нових пунктів пропуску в Луганській області", — сказала представниця ОБСЄ.

Як писала "ДС", 7 липня бойовики на Донбасі в черговий раз порушили режим припинення вогню, обстрілявши українські позиції в районі Пісків.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua