• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Ситуація шокуюча": Корнієнко впевнений, що "слуги" підтримають Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Фракція "Слуга народу" у Верховній Раді повинна підтримати законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо виходу з кризи, спровокованої рішенням Конституційного Суду щодо роботи антикорупційних органів

Про це заявив лідер партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Я впевнений, що у шокуючій ситуації, створеній Конституційним Судом, фракція партії "Слуга народу" має підтримувати президента. Тому що ми — проєвропейські, ми — сила змін. І наразі ми маємо протистояти старим силам, які відстоюють не Конституцію, а фактично корупцію, старий спосіб життя, де немає інструментів боротьби з корупцією, де немає реформ, де Україна продовжує залишатися печерною країною", — сказав він.

Корнієнко вважає, що шлях виходу з ситуації, запропонований президентом, зараз єдино можливий для вирішення конституційної кризи.

"Судова гілка влади має бути незалежною, але професійною і служити інтересам народу. Ми занадто затягнули з судовою реформою. І голосування цього тижня буде визначальним: ми побачимо, хто є хто. Хто справді хоче, щоб Україна була європейською, з сильною економікою і прозорими правилами гри, а хто хоче зберегти стару систему, де ми — найбідніша країна Європи. Це все залежить від голосування за законопроект щодо відновлення конституційної доброчесності", — зазначив він.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України.

У своєму зверненні до "слуг" Зеленський закликав "прийняти жорсткі рішення по Конституційному Суду". Відзначимо, що про "кривавий хаос" через рішення КСУ Зеленський говорить і на початку свого звернення.

    Реклама на dsnews.ua