• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.4
Спецпроєкти

Скандал навколо Міноборони має ознаки інформаційної атаки, – експерт

Публикації контрактів Міноборони на поставки продуктів для військовослужбовців, які днями з'явилися в ЗМІ, можуть бути частиною інформаційної атаки проти України

Міноборони України
Міноборони України
Реклама на dsnews.ua

Про це політичний експерт, партнер компанії SIC Group Ukrainе Катерина Одарченко зазначила в матеріалі Цензор.Нет, передає "ДС".

"Протягом останніх двох днів я чимало прочитала різних реакцій на "злив" у пресу історії про буцімто завищені ціни на постачання продуктів для військових. Тема безумовно викликала резонанс. Утім, у мене виникли одразу кілька запитань відносно релевантності претензій ЗМІ до Міноборони тому, що є насправді. Адже ключовий посил, з яким вийшли до суспільства журналісти – про те, що чиновники буцімто завищують ціни на продукти для військових – не є незаперечним", — зазначила вона. 

Також у Катерини Одарченко виникли питанння відносно того, звідки в ЗМІ потрапили відповідні документи закритого характеру.

"Є певні підстави стверджувати, що "злив" документів зараз міг статися невипадково. Рівно тиждень тому, ДБР разом з СБУ взялася за перевірки однієї великої фірми на Дніпропетровщині, яка разом з деякими командирами частин банально не довозила у військові частини потрібну кількість продуктів. В результаті було проведено 70 обшуків, все йде до серйозних наслідків для багатьох людей. Власне, виникає друге питання – чи не міг цей "злив" бути пов'язаний з бажанням відволікти увагу? Насправді, цілком. Адже тема про те, що завищення цін на продуктів – вдалий фінт, який може приховати реальних злочинців. У мене є й інша версія появи документів у деяких журналістів цих документів. Але нехай цим краще займається СБУ – тим паче, Міністерство оборони звернулося до служби з приводу цього питання", — сказала вона.

"А тепер повернемося до ціноутворення продуктів, про які так гучно розповідають журналісти. До речі, звичайні люди, мабуть, не в курсі, що на кожного нашого солдату щоденно виділяється продуктів на 145 гривень 80 копійок, а в номенклатурі міститься 450 назв продуктів. Тут треба зрозуміти, що насправді в ціну продуктів, яку бачить людина в таблиці, входять а) податки, які не скасовані для компанії-постачальників, і які суттєво підвищують ціну продуктів; б) логістичні витрати, які в рази зросли за рік через зростання цін на паливо, а також через той факт, що більшість наших військових тепер перебувають на фронті, а туди треба довезти продукти; в) інфляція, яка не збирається нікуди зникати. Також варто згадати і про зміни в курсі валют, а не треба забувати, що значна кількість продуктів, які споживають наші військові – закордонного походження", — зазначила Катерина Одарченко.

За її словами, за можливими порушеннями в системі поставок продовольства в армію необхідно слідкувати. Більш того, наші правоохоронні органи цим активно займаються.

"Але бажання деяких журналістів влаштувати скандал, не може не викликати осуд. Адже зараз, під час війни, влаштовувати публічні срачі є абсолютно недоречною, якщо не сказати – злочинною ідеєю. Адже зараз потрібна Соборність, а не спроби нас розколоти, кинувши тінь на армію і ті структури, які допомагають нашим військовим нищити російським загарбників на нашій землі", — сказала політичний експерт.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua