• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Слідчі ДБР нагрянули з обшуками до ракетників Повітряних Сил ЗСУ

Реклама на dsnews.ua
У середу, 1 липня, слідчі територіального управління Держбюро розслідувань у Хмельницькому проводили обшук у зенітній ракетній бригаді Повітряних Сил ЗСУ (військова частина А2860)

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Повітряних Сил ЗСУ, передає "ДС".

"На підставі Постанови судді Хмельницького міськрайонного С. Баєва, в рамках кримінального провадження №62020240000000492, слідчими ДБР складено протокол огляду та вилучено чотири СВЧ приладу (клістрони) і відповідну супровідну документацію", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що слідчі інкримінують посадовим особам частині суттєві порушення у закупівлі клістронів. Разом з тим, у згаданій постанові суду не йдеться про вилучення, а лише "про огляд військової частини А2860 та підпорядкованих їй зенітних ракетних дивізіонів".

У Повітряних Силах додали, що аналогічні процесуальні дії проводяться в зенітних ракетних бригадах в Одеській (в/ч А2800) і Херсонській (в/ч А1836) областях.

"Створюється враження, що це чиясь спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави. В той час коли на кордоні з Україною ворог розгортає величезну угруповання військ в рамках масштабного військового навчання "Кавказ-2020", де навіть відкрито розігрується сценарій повномасштабного наступу на Україну, державні інститути дозволяють собі подібні речі", - підкреслили в НД.

В ПС ЗСУ звернули увагу, що надвисокочастотні прилади є одним з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль. Створено запас НВЧ приладів, який, у разі виходу з ладу ЗРК, дозволяє швидко відновити їх боєздатність.

Відсутність вилучених НВЧ може призвести до небажаних наслідків і істотно збільшити терміни відновлення бойової техніки, яка прикриває повітряний простір і важливі стратегічні об'єкти країни.

Як повідомляла "ДС", заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар заявив, що українське суспільство повинно бути ментально готове до повномасштабного наступу Російської Федерації.

    Реклама на dsnews.ua