• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Слуга" назвав законопроєкти Зеленського і Разумкова по КСУ "юридично нечистими"

Реклама на dsnews.ua

Проєкти законів від голови Верховної Ради Дмитра Разумкова і президента Володимира Зеленського, що стосуються врегулювання конституційної кризи, не є юридично чистими

Про це нардеп "Слуги народу" Данило Гетманцев сказав в коментарі журналістам, передає "ДС" з посиланням на Цензор.нет.

"Є кілька варіантів виходу з цієї кризи. Вони не обмежуються двома, і я б не розглядав це питання в парадигмі двох варіантів. Я вважаю, що ні варіант президента, ні варіант спікера не є юридично чистими. Особисто я вчора підписав законопроект Ольги Совгир — видатного нашого конституціоналіста у Верховній Раді, доктора права, професора ... Я вважаю, що це один з виходів з кризи, який ми з вами повинні використовувати при її врегулюванні", — сказав Гетманцев.

Нардеп пояснив, що має на увазі під юридичної нечистотою законопроектів: "Насправді у Верховної Ради немає повноважень припинити повноваження Конституційного Суду. Це і є юридична нечистота. Якщо говорити про інший законопроєкт (Разумкова — "ДС") — ми не можемо з вами відновити дію неконституційної норми. Те, що померло — померти не може. Ми з вами повинні розуміти, що повинні врегулювати це іншим способом".

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

2 листопада до Верховної Ради було внесено законопроєкт №4304 авторства спікера парламенту Дмитра Разумкова і групи депутатів з різних фракцій про відновлення електронного декларування в первісному вигляді. Парламентський комітет з питань антикорупційної політики рекомендував Раді прийняти документ.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). У той же час 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки.

    Реклама на dsnews.ua