• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Слуги" у Раді хочуть контролювати спецслужби, щоб знати більше "гучних" таємниць

Реклама на dsnews.ua

Фракція "Слуга народу" у Верховній Раді ініціює створення спеціального парламентського комітету, щоб контролювати спецслужби

Про це сказала народний депутат від "Слуги народу" Марʼяна Безугла в ефірі каналу "Україна 24", передає "ДС".

Вона пояснила, що іноді громадськість вимагає інформації про гучні інциденти, яка є у спецслужб, але ті її не видають.

"По тому випадку, який стався в Бейруті та який екстраполюється на те, що у нас може трапитися, я планую зробити звернення, беручи до уваги й те, що займаюся питанням Служби безпеки України в парламенті. Тут питання законодавчого врегулювання, парламентського контролю. Один народний депутат не може приділяти увагу кожному з прецедентів. Це питання роботи всього парламенту. Це наша функція, коли звертаються громадські організації, громадяни, що щось замовчується, потрібно звертатися до відповідних відомств і вимагати з них інформацію", — сказала вона.

Безугла заявила, що зараз у депутатів не вистачає повноважень на вимогу певної інформації від спецслужб.

"Зараз, якщо говорити про парламентський нагляд і контроль, то він дуже мало регулюється в нинішньому законодавстві. Здавалося б, народний депутат відправляє запит, але відповідальність недостатня і можливості обмежені. І ми як раз ми вводимо в новому законопроєкті про розвідку і Службу безпеки так званий спецкомітет, який буде саме доглядати за спецслужбами та матиме більше повноважень, щоб вимагати більш специфічну інформацію", — сказала вона.

    Реклама на dsnews.ua