• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Чутки про відмову Байдена від зустрічі із Зеленським поширював Коболєв через лобістів, — експерт

Колишній глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв і його лобісти поширювали дезінформацію про те, що адміністрація президента США Джо Байдена нібито відмовилася від зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським через звільнення керівництва НАК

Андрій Коболєв
Андрій Коболєв / Liga.net
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у дописі на Facebook-сторінці керівника Київської школ державного управління імені Сергія Нижнього Віктора Андрусіва, передає "ДС".

"В понеділок відбулась не дуже примітна для загалу новина, але дуже примітна з огляду на ситуацію: в американському виданні Axios вийшла стаття, в якій згадувалось про те, що адміністрація Байдена відмовилась від візиту Зеленського через кризу корпоративної роботи (читайте звільнення Коболєва). Уривок цієї статті почали суперактивно розганяти в Україні, люди, які давно ведуть активну кампанію на підтримку мародерства попереднього керівництва Нафтогазу", — написав Андрусів.

Посилаючись на джерела у Вашингтоні, експерт розповів, що "цей уривок є частиною лобістської роботи і не має нічого спільного з реальністю". Він нагадав, що увечорі того ж дня президент Володимир Зеленський отримав запрошення до Вашингтона, "що мало б остаточно покласти край дискусії про те, що це був за уривок".

"Але ж ні. Пул коболєвських присосок на чолі з експертом зі всіх питань всесвіту Сергієм Фурсою, в відверто хамській манері почав писати про те, що хтось отримує 20 баксів, що за виданням стоїть дружина (держсекретаря США Ентоні Блінкена — "ДС") Блінкена, бугага і хіхіхі. Що ж. Тепер моя черга посміятись", — пише Андрусів.

Він, зокрема, заявив, що Андрій Коболєв на посаді керівника Нафтогазу витратив близько 3,3 млн доларів на лобізм у США.

"Сам екс-керівник повідомляє, що це було спрямовано на протидію (російському газопроводу — "ДС") Північному потоку-2. Це правда. Але також правда, що частина цих грошей (наших грошей) спрямовувалась і на лобізм самого Коболєва. Так, наприклад, лобісти мали поширювати в США лист наступного змісту: Лист голови наглядової ради "Нафтогазу" Клер Спотісвуд до послів G7, представництва ЄС, МВФ, Світового банку, ЄБРР, інших інституцій для забезпечення утримання на відповідній позиції Андрія Коболєва", — зазначає експерт, наводячи посилання на відповідні матеріали у ЗМІ.

Андрусів також заявляє, що уривок про те, що візит Зеленського перестали розглядати через звільнення Коболєва з’явився через кілька годин після публікації статті. За словами експерта, це зафіксували його джерела в США, які мають відповідні докази.

Він також розповів, що співавтором статті є Джонатан Сван.

"І Джонатан і його дружина Бетсі публікують статті в інтересах Нафтогазу, які використовуються в процесі лобіювання. Наприклад, публікація на тему "Scoop: Biden admin call on Putin pipeline provokes GOP anger" від 27 лютого 2021 року. Ви не повірите, де опублікована ця стаття ? В самому виданні дружини Блінкена!", — пише експерт.

Експерт також навів два приклади статей подружжя Сван.

Він заявляє, що Коболєв зміг там публікувати статті в свої інтересах. Андрусів зазначив, що через лобістський звязок ці статті розміщені на сайті FARA, "де обов’язково звітують всі найняті іноземцями лобісти".

"Ну що достатньо фактів, того, що це був оплачений лобізм? Нормальній людині вистачило б і самого факту запрошення Зеленського. Думаєте Сергій Фурса і присоски визнають, що облажались? Ні", — написав Андрусів.

Він також додав, що лобісти "неістово розганяють маячню про те, що звільнення керівництва "Нафтогазу" "знищить стосунки США-Україна".

"Верх безсовісності — це стверджувати, що Північній потік-2 добудують через відставку Коболєва. А як же результати роботи всіх цих років і мільйони доларів витрачені на лобізм?", — ставить питання Андрусів.

Нагадаємо, 28 квітня Кабінет Міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу. Замість нього на цю посаду призначено в.о. глави Міненерго Юрія Вітренка, який раніше був виконавчим директором Нафтогазу. Згідно з розпорядженням уряду, Вітренко призначений главою правління держкомпанії на рік. Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин і заяву про відставку не подавав.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua