• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Чи зможуть війська РФ захопити Авдіївку: оцінка британської розвідки

Російська армія продовжує широкомасштабний наступ на Авдіївку Донецької області, проте захоплення міста у короткостроковій перспективі виглядає малоймовірним

Війна в Україні
Російська армія продовжує широкомасштабний наступ на Авдіївку / Генеральний штаб ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

Як зазначається, РФ розпочала скоординований наступ у кількох напрямках на сході України. Зокрема, російські війська на Донеччині проводять загальновійськовий наступ на добре захищене місто Авдіївку, яке перебуває на лінії фронту з 2014 року.

За інформацією британської розвідки, Авдіївка є серйозною перешкодою на шляху російських сил до досягнення їх ширшої мети — контролю над Донецькою областю.

Аналітики розвідки вважають, що росіяни, швидше за все, атакуватимуть за допомогою кількох бронетанкових батальйонів, які спробують оточити місто.

"Ймовірно, це буде найзначніша наступальна операція, проведена Росією щонайменше із січня 2023 року", — мовиться у зведенні.

При цьому, кажуть у міністерстві, українські сили поки стримують наступ росіян, а ті — втрачають важку техніку та солдатів.

"Повільний прогрес і великі втрати, ймовірно, призвели до зміни повідомлень Росії з наступу на "активну оборону", оскільки успішне взяття Авдіївки виглядає дедалі більш малоймовірним у короткостроковій перспективі", — зазначають у Міноборони.

Як писала "ДС", в американському Інституті вивчення війни вважають, що РФ активізувала наступ навколо Авдіївки на заході Запорізької області, щоб відтягнути українських військових від Роботиного.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua