• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

РНБО займатиметься висадкою лісів за дорученням Зеленського

Президент Володимир Зеленський доручив Раді національної безпеки і оборони підготувати засідання з питання збереження і відтворення лісів в Україні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Ради безпеки, передає "ДС.

У четвер, 12 серпня, відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань збереження і відтворення лісів під головуванням секретаря РНБО Олексія Данілова. Група розглянула питання про стан реформування лісового господарства та реалізації екологічної ініціативи «Масштабне залісення України».

На нараді обговорювалося виконання указів президента, що стосуються екологічної безпеки та заходів з відтворення лісів. Мова також йшла про шляхи вирішення проблемних питань лісовпорядкування, перш за все в частині обліку, захисту, використання та відтворення лісів, а також про реорганізацію лісогосподарських підприємств і вдосконалення фінансової системи лісового господарства.

У цьому контексті Данилов підкреслив важливість прискорення проведення національної інвентаризації лісів.

«У нас понад 10 млн га лісового фонду, і цей актив має приносити економічну, екологічну й естетичну користь», — сказав він.

У нараді взяли участь, зокрема, заступник секретаря РНБО України Олексій Соловйов, голова Державного агентства лісових ресурсів України, представники інших профільних міністерств і відомств, громадських організацій, науковці, фахівці Апарату РНБО України.

Нагадаємо, 7 червня президент Володимир Зеленський заявив, що розраховує на висадку мільярда дерев протягом трьох років.

Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський повідомив, що для висадки 1 млрд дерев в рамках проекту "Зелена країна" на найближчі 3 роки буде потрібно 2 млрд грн, які будуть залучені за рахунок діяльності лісових господарств і з держбюджету.

Крім того, виконавчий директор асоціації "Енергоефективні міста України", експерт ЄІБ Святослав Павлюк зазначив, що для реалізації указу президента про збільшення площі лісів необхідно висадити дерева щільністю 1 дерево на 5 м.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua