• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Спецпредставник ЄС прийняв запрошення відвідати адмінмежу з Кримом

Спецпредставник Європейського Союзу з прав людини Імон Гілмор прийняв запрошення МЗС України відвідати адмінмежу з окупованим Кримом

Міністерство закордонних справ
Міністерство закордонних справ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ України, передає "ДС".

Як зазначається, Імон Гілмор зустрівся з очільником МЗС Дмитром Кулебою. Вони обговорили ситуацію з правами людини на тимчасово територіях України. 

"Російська Федерація як держава-окупант продовжує систематичні грубі порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму. Особливих репресій зазнають кримські татари, громадянські журналісти, представники релігійних груп. Російське антитерористичне законодавство стало знаряддям фабрикації політично мотивованих справ", — розповів Кулеба. 

Він закликав Гілмора докласти зусиль задля звільнення українців, яких Росія незаконно утримує за ґратами, зокрема першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, журналіста Владислава Єсипенка та інших.

Дмитро Кулеба також привернув увагу до деструктивної політики Росії на окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях.

"Не лише мешканці окупованого Донбасу стають об'єктами російського свавілля. Росія зухвало перешкоджає діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, співробітники якої нині фактично стали заручниками в Донецьку. Такі дії руйнують Мінські домовленості, суперечать зобов'язанням Росії в ОБСЄ", — зазначив він. 

Імон Гілмор також привітав МЗС із запуском Кримської платформи. Співрозмовники домовилися активізувати взаємодію для втілення її завдань, насамперед на правозахисному та санкційному напрямах.

Гілмор також прийняв запрошення Дмитра Кулеби під час свого наступного візиту до України відвідати адміністративну межу з Кримом, аби "на власні очі ознайомитися із наслідками російської окупації". 

Як писала "ДС", Україна вимагає від Росії відпустити українця Костянтина Ширінга, якого "Верховний суд" окупованого Криму засудив до 12 років в'язниці за "шпигунство".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua