• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Спецслужби РФ вербували українських підлітків для антисемітських провокацій (ФОТО)

СБУ викрила російські спецслужби на вербуванні українських підлітків для вчинення антисемітських провокацій та актів вандалізму у різних регіонах України, аби спробувати розхитати внутрішню обстановку в країні та дискредитувати нашу державу на міжнародній арені

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

Повідомляється, що спецслужба нейтралізувала мережу провокаторів, яких агресор використовував "втемну".

До складу групи входили 13-17-річні учні місцевих шкіл. Для їх дистанційного вербування спецслужби РФ створили молодіжний праворадикальний Telegram-канал.

На цьому інтернет-ресурсі його російські адміністратори, використовуючи психологічні маніпуляції, закликали українських підлітків вчиняти акти антисемітизму у їхніх населених пунктах.

Відповідно до задуму спецслужб РФ ворожі провокації мали бути у вигляді нанесення образливих написів на пам’ятних місцях та здійснення там підривів з використанням саморобних вибухових пристроїв.

При цьому представники РФ пропонували учасникам спільноти публікувати фото- та "відеозвіти" провокацій.

Такі медіафайли російські спецслужби "розганяли" у закордонних ЗМІ як фейкові публікації для дискредитації України.

Зокрема, у Житомирській області викрито 15-річного школяра з Радомишля, якого представники країни-агресора тривалий час психологічно "обробляли" через інтернет.

Загарбники вимагали від нього нанести антисемітські написи на одному з меморіальних знаків на території області.

Пізніше аналогічні провокативні зображення виявили на стінах декількох приватних будинків.

У Дніпрі, Львові та Вінниці також викрито місцевих учасників підконтрольного Росії Telegram-каналу. Ними виявилися четверо школярів місцевих закладів освіти.

Задокументовано як представники російських спецслужб закликали їх до вчинення актів вандалізму на місцях пам’яті жертв Голокосту.

Під час обшуків за адресами проживання підлітків виявили комп’ютери та мобільні телефони із фотографіями-звітами провокацій на користь Росії, а також компоненти для кустарного виготовлення вибухівки.

Наразі за всіма викритими фактами триває розслідування у межах кримінального провадження, розпочатого за трьома статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 2 ст. 297 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого);
  • ч. 1 ст. 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження товарів, які пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію);
  • ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів).

СБУ просить українців бути пильними і тримати на контролі коло зацікавлень вподобання своїх дітей, щоб запобігати впливу на них ворожих спецслужб. Також просять не піддаватися на провокації та сприяти правоохоронним органам у встановленні організаторів, виконавців і пособників злочинних дій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua