• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Сподіваються на чесноту: в Раді вирішили боротися з покупкою дипломів і дисертацій

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді прийняти законопроєкт №5461 про визнання передачі академічних творів (дисертації, наукової статті, підручника, посібника і ін.) для використання іншими особами порушенням академічної чесноти

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Документ був включений до порядку денного 5 сесії, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу партії "Слуга народу".

Як розповіла співавтор законопроєкту і народний депутат від «Слуги народу» Юлія Гришина, цей документ встановлює в законодавстві визначення академічного твору. Також пропонується доповнити законодавство таким видом порушення академічної чесноти, як передача академічного твору третій особі для подальшого використання нею як авторського.

Законопроєкт спрямований на встановлення на рівні закону норми доброчесної поведінки. Згодом, після додаткових змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, будуть підстави і для впливу на неучасників освітнього процесу, додала нардеп.

У той же час голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак розповів, що в парламенті триває робота над законопроєктом про нормуванням всіх проявів академічної недоброчесності. Його парламент може розглянути вже восени.

Нагадаємо, 11 вересня 2020 року Комітет з етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти у відповідь на численні скарги підтвердив, що в кількох роботах міністра освіти Сергія Шкарлета є факти плагіату.

26 квітня нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління. Тепер він може отримати нову наукову ступінь — схвалити це має Міністерство освіти і науки.

При цьому під час захисту кандидатської дисертації в сфері держуправління нардеп не зміг відповісти на питання, який сенс він вкладає в поняття "демократичний євроінтегрований державний апарат". Нардеп пообіцяв відповісти на дане питання "в наступній роботі".

Наукового керівника Киви Володимира Гурковський, який надавав тому допомогу в написанні дисертації, в середу, 28 квітня, звільнили з роботи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua