• USD 39.5
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Справа не в деклараціях: Разумков сказав, що ще заважає вирішити конституційну кризу

Реклама на dsnews.ua

Ухвалення Верховною Радою закону про повернення електронного декларування для врегулювання конституційної кризи недостатньо. Також відповідні законопроєкти повинна схвалити Венеціанська комісія

Про це заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, передає "ДС" з посиланням на Подробности.

"З конституційної кризи ми не зможемо вийти цим законом. За великим рахунком, є три позиції, які треба нам вирішити. Перше — це відновлення відповідальності, і ми сьогодні це зробили. Друге — це створення умов нормальної роботи НАЗК, з урахуванням тих позицій, які були відображені в рішенні Конституційного суду. і третє питання — це створення балансу в різних вертикалях влади і прогнозованість рішень", — сказав Разумков.

Також він уточнив, що питання про саму діяльності КСУ врегулювати поки не можуть, оскільки ініціатори законопроєктів просять дочекатися вердикту Венеціанської комісії з цього питання.

"Є законопроекти, за якими суб'єкти законодавчої ініціативи звернулися з пропозицією поки їх не розглядати, щоб дочекатися висновку Венеціанської комісії", — підкреслив Дмитро Разумков.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій в Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов'язав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua