• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Справу колишнього "слуги" Юрченка про хабарництво направили до суду

Національне антикорупційне бюро 11 серпня направило до суду обвинувальний акт щодо народного депутата Олександра Юрченка та його посередника, яких звинувачують в одержанні неправомірної вигоди і підбурюванні до надання такої вигоди

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби НАБУ, передає "ДС".

Дії нардепа кваліфіковані за ч.4 ст.368 та ч.4 ст.27 ч.4 ст. 369 КК України, а його посередника — ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України та ч.4 ст.27 ч.4 ст. 369 КК України.

Влітку 2020 року НАБУ провело спецоперацію з викриття злочинної групи. До неї був введений детектив відомства «під прикриттям». В рамках спецоперації детектив «під прикриттям» виконував роль представника іноземної компанії. Познайомившись з одним з учасників угруповання, детектив повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є прийняття ряду законодавчих ініціатив про надання «зеленого тарифу» підприємствам, які здійснюють утилізацію сміття.

За даними слідства, після цього учасник групи познайомив детектива з народним депутатом. Під час наступних зустрічей народний обранець попросив передати йому через посередника $ 13 тис. За внесення пропозицій до законопроекту «Про управління відходами» і надалі ще $ 200 тис. для підкупу членів профільного Комітету Верховної Ради.

На початку серпня детектив «під прикриттям» передав $ 13 тис. через посередника. 26-27 серпня співучасники планували отримати $200 тис. Однак НАБУ припинило спецзавдання, оскільки учасники схеми дізналися про спецоперацію і змінили номери операторів і термінали мобільного зв'язку.

Згідно з висновками експертиз, всі аудиовідеозаписи, отримані в ході негласних слідчих дій, не містять ознак монтажу або підробки, а вимовлені на цих відеозаписах висловлювання належать саме нардепу і іншому зловмиснику.

Відзначається, що нардеп і його спільник намагалися завуалювати вимагання хабара і подальше підбурювання до передачі грошей іншим депутатами. Але судова семантико-текстуальна (лінгвістична) експертиза підтвердила наявність у висловлюваннях обвинувачених прохання до надання неправомірної вигоди і схиляння детектива НАБУ «під прикриттям» до надання неправомірної вигоди іншим нардепам.

Під час досудового розслідування на нерухоме майно та автотранспортні засоби обвинувачених накладено арешт.

Відзначимо, що в НАБУ не назвали імені народного депутата. Однак зазначені факти свідчать, що мова йде про нардепа, виключеного з фракції "Слуга народу", Олександра Юрченка.

Нагадаємо, 13 вересня 2020 року стало відомо, що представники НАБУ затримали помічника "слуги" Олександра Юрченка Івана Фіщенка. Той нібито отримував перший транш хабара за внесення його начальником законопроекту щодо поводження з побутовими відходами, який мав коштувати "спонсорам" $200 тис.

Юрченко заявив, що не винен і доведе свою невинність.

Як повідомляла "ДС" 15 вересня Фіщенку було повідомлено про підозру. Він був заарештований і ще 17 вересня вийшов під заставу в 1 млн грн.

21 вересня Вищий антикорупційний суд заарештував Олександра Юрченка із заставою в 3,1 млн грн. 24 вересня за нього внесли 3,1 млн грн застави і в цей же день він вийшов з СІЗО з електронним браслетом. У листопаді за рішенням Вищого антикорупційного суду електронний браслет з нардепа зняли.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua