• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

США впливають на планування наземної операції Ізраїлю в Секторі Газа, — Bloomberg

США вплинули на формування плану Ізраїлю щодо проведення наземної операції в Секторі Газа

Ізраїль
США впливають на планування наземної операції Ізраїлю в Секторі Газа
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Bloomberg, передає "ДС".

За даними агентства, у перші дні після нападу ХАМАС ізраїльські військові казали, що завдадуть "скоординованих ударів з повітря, моря та землі" для знищення бойовиків у Секторі Газа. Але за кілька днів — стали відзначати, що наземний наступ може відрізнятися від очікувань: початися пізніше і триватиме довше.

Bloomberg посилається на трьох неназваних ізраїльських високопосадовців, за словами яких роль США у війні Ізраїлю проти ХАМАС "глибша й інтенсивніша, ніж будь-який вплив Вашингтона в минулому".

Зазначається, що влада США поділяє мету Ізраїлю зі знищення військової інфраструктури бойовиків у Секторі Газа. Представники обох країн сходяться на думці, що це можливо тільки під час наземного вторгнення, оскільки палестинське угруповання "витратило десятиліття на будівництво мережі тунелів та інших вогневих точок".

Джерела агентства стверджують, що вплив США "визначає методи проведення атаки" та її терміни. Також США хочуть обмежити втрати серед мирних жителів.

Як писала "ДС", міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант наказав військовим Армії оборони "організуватися і бути напоготові" напередодні можливого початку сухопутної операції в Секторі Газа.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua