• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Стало відомо, скільки скарг на суддів надійшло до Вищої ради правосуддя у 2021 році

Протягом січня-травня 2021 року року Вища рада правосуддя отримала понад 5 тисяч скарг на дії суддів

Українці масово подають скарги на суддів
Українці масово подають скарги на суддів
Реклама на dsnews.ua

Такі дані наведені в інформаційно-аналітичній довідці про діяльність ВРП, Дисциплінарних палат і секретаріату Вищої ради правосуддя, передає "ДС".

"Протягом перших пʼяти місяців 2021 до Вищої ради правосуддя надійшло 5086 скарг щодо дисциплінарного проступку судді", — йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що за цей період Дисциплінарні палати та члени ВСП повністю завершили розгляд 5306 дисциплінарних скарг включно з тими, що надійшли у попередні роки.

Дисциплінарні палати відкрили 92 дисциплінарні справи (за аналогічний період 2020 року — 209) і прийняли 134 рішення про повернення скарг (роком раніше — 90).

Водночас ВСП прийняв 347 рішень про відмову у відкритті дисциплінарних справ (за аналогічний період 2020-го — 450), 36 рішень про відмову в залученні суддів до дисциплінарної відповідальності та закриття дисциплінарного провадження (31).

"Усього протягом січня – травня 2021 року Дисциплінарні палати ВРП прийняли 46 рішень про притягнення до дисциплінарної відповідальності 53 суддів", — інформують у відомстві.

Зазначається, що за результатами розгляду дисциплінарних справ 27 суддів отримали попередження, щодо 11 оголосили догану з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу протягом одного місяця, ще до 11 застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді суворої догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу протягом трьох місяців. Відносно одного судді внесли подання про тимчасове відсторонення від правосуддя і трьох — подання про звільнення.

Як повідомлялося, протягом січня — травня 2021 року ВСП прийняв рішення звільнити 61 суддю.

Нагадаємо, у кінці березня голова Верховної Ради Дмитро Разумков звернувся до Венеціанської комісії для оцінки законопроєктів про ВРП, які перед цим на розгляд українського парламенту вніс президент Володимир Зеленський.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua