• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Стало відомо, чи зможуть щеплені китайською вакциною українці подорожувати по ЄС

Українці, які пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусної інфекції COVID-19 китайським препаратом CoronaVac, зможуть отримати свідоцтво про вакцинацію міжнародного зразка, оскільки вакцину схвалила Всесвітня організація охорони здоровʼя

CoronaVac
CoronaVac
Реклама на dsnews.ua

Про це в МОЗ повідомили у відповідь на запит видання "ГОРДОН" 15 червня, передає "ДС".

Рада Європейського союзу 14 червня ухвалила рекомендацію про вільне пересування для вакцинованих проти коронавірусу. У ній зазначено, що власники сертифікатів вакцинації не повинні здавати тест на коронавірус, їх не відправлятимуть на самоізоляцію. Однак вони мають пройти повну вакцинацію препаратом, який схвалило Європейське агентство з лікарських засобів.

"Зараз "ковідні сертифікати" в Україні розробляють з урахуванням вимог Євросоюзу на основі EU Digital COVID Certificate Єврокомісії. Планують, що там буде необхідна для міжнародного визнання інформація щодо щеплень, негативних результатів ПЛР-тестів і одужання після COVID-19", – повідомили в Міністерстві охорони здоровʼя.

З усіх препаратів, якими щеплюють українців, лише CoronaVac не схвалено ЕМА, але препарат уже на розгляді регулятора.

У МОЗ зазначили, що кожна країна сама встановлює умови для вʼїзду іноземців.

"Тому якщо ви збираєтеся подорожувати, перевіряйте інформацію про перетин кордону на офіційних ресурсах держави, куди збираєтеся їхати", – порадили в міністерстві.

У відомстві нагадали, що в рекомендаціях Ради ЄС передбачено перетин кордонів країн ЄС із негативним результатом тесту на коронавірус або протягом 180 днів після останнього позитивного тесту на коронавірус, нагадали у відомстві.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоровʼя України розглядає можливість щосезонної вакцинації від COVID-19 і готується до цього. Яким чином і в який період це буде відбуватися, стане відомо, коли дослідження підтвердять точну тривалість імунітету після імунізації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua