• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Стало відомо, за що Зеленський дав Меркель орден Свободи: Зупинила на Донбасі путінські танки

Канцлер Німеччини Ангела Меркель була нагороджена орденом Свободи за посередництво на переговорах з Росією в 2015 році, завдяки яким вдалося зупинити військове вторгнення РФ на територію України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить нагородний лист для представлення до нагородження державною нагородою України, повідомляє "ДС" з посиланням на "Українські новини".

"Ангела Меркель є федеральним канцлером Німеччини з 2005 року. Завдяки її особистим посередницьким зусиллям у 2015 році вдалося фактично зупинити широкомасштабне військове вторгнення РФ на територію України, а також ініціювати та забезпечити послідовну підтримку на рівні ЄС санкцій політики по відношенню до Москви", — йдеться в документі.

Також в нагородному листі уточнили, що "Меркель є одним з на більш прихильно налаштованих до України німецьких політиків, особисто сприяє широкій підтримці нашої держави в рамках проведення комплексних реформ. Загальний обсяг фінансово-технічної та гуманітарної допомоги уряду А. Меркель Україні з 2014 року становить близько 1,4 млрд євро ".

Кандидатура Ангели Меркель рекомендована Посольством України в ФРН до нагородження державною нагородою України — орденом Свободи — "за особливі заслуги в рамках підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, активного сприяння розвитку демократії, проведення важливих соціально-економічних і політичних реформ в нашій державі".

Нагадаємо, Ангела Меркель всебічно підтримує створення і запуск російського газопроводу "Північний потік-2", який вже використовується в якості "газової зброї" Росії проти України та Європи.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua