• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Меркель підтвердила свою прихильність "Північному потоку-2", проте хоче гарантій для України

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про підтримку проєкта "Північний потік-2", однак наголосила на важливості збереження України транзитною країною російського газу після 2024 року

Ангела Меркель та Матеуш Моравецький
Ангела Меркель та Матеуш Моравецький
Реклама на dsnews.ua

Про це вона сказала під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, передає "ДС"

"Ми насправді обговорили також енергетичні відносини, питання, повʼязані з "Північним потоком-2". Я ще раз дала ясно зрозуміти, що нашим завданням є збереження за Україною статусу партнера по транзиту (газу, — "ДС")", — сказала Меркель.

За її словами, угода ФРН з США націлена саме на те, щоб не допустити виходу України зі списку транзитерів газу.

Меркель зазначила, що озвучила у Варшаві позицію Берліна з даного питання та підкреслила, що її країна підтримує газопровід.

"Ми сказали, що підтримуємо "Північний потік-2", — додала канцлер.

У підсумку Меркель резюмувала, що "є зобов'язання Росії, що після 2024 року газ транспортуватиметься через Україну, аби не сталося гібридної війни у сфері енергетики".

Нагадаємо, 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2", опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Президент Володимир Зеленський під час візиту в США заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів у разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний поток-2". Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США.

Посолка України у США Оксана Маркарова вважає, що попри те, що російський газопровід "Північний потік-2" фактично добудований, санкції ще можуть зупинити його.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua