• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Стає все гірше: Галущенко розповів про ситуацію на ЗАЕС

Ситуація на Запорізькій АЕС, яка знаходиться під контролем російських окупантів, погіршується через поступову деградацію обладнання

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко на зустрічі з послом Туреччини в Україні Мустафою Левентом Більгеном, передає "ДС" з посиланням на Міненерго.

Міністр розповів, що Україна вже другий рік поспіль проводить навчання на випадок можливої аварії на ЗАЕС, наслідки якої можуть відчути не тільки українці, але й мешканці сусідніх країн. Під час навчань моделюються різні сценарії розвитку подій у разі аварії, з огляду на погодні умови, напрямок вітру, вологість та інші важливі чинники і показники реального часу. Один зі сценаріїв передбачає, що наслідки можливої катастрофи відчують і в Туреччині.

"Це – не питання війни Росії проти України, це питання глобальної безпеки. Росіяни мають ілюзію, що контролюють станцію, але це зовсім не так. Ситуація щодня стає все гіршою, обладнання деградує", — зазначив Галущенко.

Галущенко вчергове наголосив на потребі консолідації міжнародних зусиль і посилення тиску на Кремль з вимогою деокупації ЗАЕС. 

Сторони також обговорили співпрацю в газовій сфері, наголосивши, що її поглиблення матиме важливе значення для посилення енергетичної безпеки регіону.

Як повідомляла "ДС", 2 грудня була знеструмлена Запорізька АЕС. Це вже восьмий блекаут на станції за час її окупації.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua