• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Стефанішина допускає перезапуск угоди про асоціацію з ЄС

Саміт Україна-ЄС дозволив вести переговори про відкриття ринку Євросоюзу для української продукції, а угода про асоціацію з ЄС може бути "перезапущена"

Ольга Стефанішина
Ольга Стефанішина / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцепрем'єрка Ольга Стефанішина в кулуарах парламенту, передає "ДС" із посиланням на Цензор.НЕТ. 

Вона зазначила, що євроінтеграційні зміни це і безпека харчування, і транспорт, і міжнародні відносини.

"Є думка, щоб проголосувати ці рішення пакетом. Також у самому порядку денному є кілька важливих законопроєктів. … З огляду на успішні результати нещодавнього саміту Україна-ЄС ці законодавчі ініціативи сприятимуть тому, щоб велися успішні переговори про відкриття ринку, про доступ нашої продукції на ринок Євросоюзу, тому що йдеться про законопроєкт, який стосується приведення до євростандарту", — розповіла Стефанішина.

За словами віцепрем'єрки, вона говорить і про зону вільної торгівлі.

"Зокрема, на порядку денному є законопроєкт про енергетичну ефективність. Це частина наших переговорів, яка стосується "зеленої" трансформації … і як ми домовилися, Євросоюз підтримуватиме масштабну тепломодернізацію. Тому цей закон дасть старт і європейському фінансуванню і внутрішній політиці. Це зміни, які пропорційно ведуть до залучення додаткового фінансування і до відкриття ринку для робітників", — пояснила Стефанішина.

Віцепрем'єрка підтвердила можливість перезапуску асоціації з ЄС і зазначила, що в липні 2021 направила пропозицію щодо скасування певних тарифних обмежень на харчову і нехарчову продукцію. 

Ми очікуємо, що до кінця жовтня ЄС підтвердить готовність переглянути ці позиції. Тоді цілі пласти малого і середнього бізнесу відкриють для себе можливість європейського ринку", — сказала вона. 

Нагадаємо, раніше віцепрем'єрка Ольга Стефанішина пояснила, чому Україна не хоче "дружити проти Китаю".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua