• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Стефанішина заявила, що три країни ЄС поки не хочуть давати статус кандидата Україні

У Європейському Союзі є три основні країни, які сьогодні не хочуть надавати Україні статус кандидата на вступ. Водночас сім країн-членів пропонують альтернативу цьому статусу

Ольга Стефанішина
Ольга Стефанішина / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцепрем'єр-міністерка з євроінтеграції України Ольга Стефанішина 9 червня під час візиту до Брюсселя, передає "ДС" із посиланням на DW.

Вона додала, що також сім країн Євросоюзу висловлювали пропозиції надати Україні інший формат, а не статус кандидата.

"У цілому приблизно сім країн Євросоюзу — це не східноєвропейські та не балтійські країни, як ви можете собі уявити, — висловлювали пропозиції щодо якогось іншого формату, пропонуючи екстракандидатство чи умовне кандидатство. Було дуже багато різних пропозицій, але, фактично, є три основні країни, які сьогодні не хочуть давати зелене світло для України", — розповіла чиновниця.

Віцепрем'єрка не назвала ці країни, додавши: "Якщо ви не хочете, щоб рішення було ухвалено 24 числа (йдеться про саміт ЄС 23-24 червня, — "ДС"), то давайте я їх назву, і ми будемо сидіти та обговорювати".

Водночас чиновниця впевнена, що 24 червня жоден з лідерів Європейського Союзу не зможе сказати Україні "ні", а будь-які варіанти, крім статусу кандидата, "послаблять сам ЄС".

Зазначимо, що Стефанішина під час своєї поїздки до Брюсселя намагається розвіяти сумніви скептичних країн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua