• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Степанов хоче робити в Україні до мільйона тестів на коронавірус

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоров'я України має намір збільшити кількість тестувань на COVID-19 серед населення до 1 мільйона на місяць

Про це під час брифінгу повідомив голова МОЗ Максим Степанов, передає "ДС" із посиланням на OBOZREVATEL.

За його словами, досягти такого охоплення можна завдяки новому методу експрес-діагностики.

У той же час Степанов зазначив, що українські вчені також розробили ефективну тест-систему, яка буде використовуватися в лабораторіях.

"Зараз ми дійшли вже майже до 40 000 тестувань. У відповідно до наших можливостей, які у нас є, до середини листопада ми повинні вийти на 50 тис. тестувань на добу. Далі — до 75 тис. тестувань до кінця року. Чи задовольняє нас у повному обсязі таку кількість тестувань, виходячи з динаміки захворюваності? Звичайно, не задовольняє. Звичайно, ми розуміємо, що нам треба додавати інші методи діагностики COVID-19 ", — пояснив міністр.

"Що ми ще плануємо ввести? Зараз закінчуються випробування наших українських тест-систем для визначення антигену методом ІФА. Таким чином ми можемо істотно збільшити кількість тестувань. Другий метод — це експрес-метод визначення антигену", — додав Степанов.

Він зазначив, що ці тести тільки з'явилися в світі буквально місяць тому. Тому українська влада зараз провела переговори з компаніями-постачальниками на предмет того, яка кількість тестів вони зможуть привезти в нашу країну.

"У наших планах — довести кількість тестувань таким експрес-методом до мільйона тестувань на місяць", — підсумував Степанов.

    Реклама на dsnews.ua