• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Степанов назвав головну причину свого звільнення

Звільнений Верховною Радою з посади міністра охорони здоровʼя Максим Степанов переконаний, що в його відставці винен премʼєр-міністр Денис Шмигаль

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це вже колишній очільник МОЗ заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", інформує "ДС".

Він стверджує, що постійно "бомбардував премʼєра проханнями" про виділення додаткового фінансування для МОЗ. Це нібито і стало причиною незадоволення глави уряду.

"Денис Анатолійович не приховує, що саме він був тією людиною, яка вважає, що я повинен бути звільнений. Причому мені було незрозуміло його бажання, тому що мені здається, коли ти працюєш в команді, якщо існують претензії, вони висловлюються в процесі роботи", – зауважив Степанов.

Він визнав, що іноді міг бути "досить емоційним" на нарадах, коли йшлося, наприклад, про гроші на медицину. "Тут я був безкомпромісним. Вибивання грошей на медицину було чомусь сприйнято як формування власного політичного іміджу. Про те, що у нас медицина катастрофічно недофінансована, я почав говорити з першого дня роботи. Перше, що ми почали робити – латати ці дірки. Всі вже забули, що було рік тому", – наголосив Степанов.

Також колишній глава МОЗ нагадав, що під час формування державного бюджету України на 2021 рік він подавав запит на отримання для потреб міністерства 296 млрд грн, але реально отримав тільки 161 млрд грн – трохи більше, ніж половину від необхідного фінансування.

"У нас були абсолютно нормальні, як я вважав, робочі відносини, коли я говорив, що нам необхідно робити, як діяти. Те, що вчора сказав Давид (Арахамія, — прим. "ДС"), для мене було дивно – слова премʼєр-міністра, що у нас, виявляється, з ним якийсь конфлікт. Причому ми ж можемо говорити тільки про робочі моменти. Я часто чую, що занадто завзято вибивав гроші на медицину – так, я не підтримував бюджет, який був запропонований на 2021 рік. І я був плюс-мінус правий", – підсумував Степанов.

Як писала ДС", 18 травня на позачерговому засіданні Верховна Рада за поданням премʼєр-міністра звільнила трьох міністрів, зокрема Максима Степанова. Відповідне рішення підтримали 292 народні депутати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua