• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Степанов відповів на найпопулярніше питання українців про коронавірус

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна повернеться до жорсткого карантину, якщо у всіх без винятку регіонах буде стрімко рости рівень захворюваності на COVID-19 і заповненість ліжок для таких хворих буде перевищувати 75%

Про це він сказав в коментарі журналістам під Верховною Радою, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

На питання, в якому випадку в Україні на національному рівні може бути знову запроваджено жорсткий карантин, міністр відповів: «Якщо ми говоримо, щоб уся країна повернулася (до жорсткого карантину — ред.), це означає, що у всіх без винятку містах, областях у нас відбувається стрімке зростання (кількості хворих на COVID-19 — ред.), заповнюються ліжка (визначені для прийому хворих — ред.) більше 75% або кількість нових виявлених хворих перевищує всі показники. Мені здається, що ми можемо не допустити такої ситуації».

Також Степанов відповів на найпопулярніше питання українців про коронавірус: чому в Україні навесні, коли кількість випадків COVID-19 становила сотні, було запроваджено жорсткий карантин на національному рівні, а зараз, коли нових випадків щодня — понад 2000, жорстких обмежень не запроваджують.

«Якщо ви пам'ятаєте кінець березня — початок квітня, то в нас повністю не була готова медична система до реагування на COVID-19. Лікарі не знали, яким чином лікувати, які ліки застосовувати, тому що це була абсолютно нова хвороба. Не були готові лікарні ні з професійної точки зору щодо фахівців, так само не були готові по забезпеченню обладнанням. Дуже важливо було, щоби не почався колапс медичної системи, як ми спостерігали в Іспанії, Італії. Потрібно було підготувати медичну систему і не допустити різкого зростання (кількості хворих на COVID-19 — ред.», — сказав міністр.

Степанов запевнив, що завдяки вчасно запровадженим карантинним заходам «ми повністю збили першу хвилю коронавірусу. Тобто ми не допустили в країні трагічного розвитку ситуації, що ми спостерігали в інших країнах, і це спрацювало».

    Реклама на dsnews.ua