• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Очільник МОЗ прокоментував відмову Луцька і Тернополя посилювати карантин

Реклама на dsnews.ua

Посилення карантину залежить від критеріїв і не є політичним

Так на брифінгу під час поїздки у Львівську область міністр охорони здоров'я Максим Степанов прокоментував відмову влади Луцька і Тернополя посилювати карантинні заходи через потрапляння міст до "червоної" зони, передає "ДС" із посиланням на УНН.

"Критерії, за якими ми визначаємо адаптивний карантин і різний рівень епідеміологічної небезпеки — вони однакові для всієї території України. Це по-перше. По-друге, ці критерії ми визначили ще на засіданні уряду 2 липня, відразу були відомі і ми відразу говорили, що всі цифри, на основі яких ми їх визначаємо, — ми їх публікуємо, вони відкриті, вони завжди є на сайті, в тому числі, МОЗ. Тут немає ніякої політики", — прокоментував Степанов реакцію міст на посилення карантину.

Він зазначив, що вони чітко визначають, яким є рівень небезпеки в місті чи районі.

"Про це свідчать цифри, на основі яких усе це визначається. У той же час, у нас чітко регулюється законом, хто повинен контролювати виконання дотримання обмежень і що передбачається за невиконання цих обмежень. Сподіваюся, що ми живемо в правовій державі, і, відповідно: а) це буде контролюватися, б) це буде виконуватися нарешті будь-яким мером міста або будь-яким головою району", — додав Степанов.

За його словами, відповідальність за дотримання карантину в Луцьку і Тернополі має лежати на Держспоживслужбі, Нацполіції і Нацгвардії, а також Держприкордонслужбі.

"Те, що стосується моєї реакції, ну, не важливо, яка назву міста або назва державної посади -... за це є відповідальність. Не виконує — ти ж знаєш, ми максимально це роз'яснюємо. І я ще раз повторюю, що це не просто бажання якесь, а давайте ми когось переведемо в ту чи іншу зону. Це чітко визначено порядком і всіма протоколами — яким чином переводиться на той чи інший рівень небезпеки. Тому прикро, що така реакція, замість того, щоби подумати про здоров'я своїх громадян — хтось починає переходити в іншу площину", — сказав Степанов.

    Реклама на dsnews.ua