• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Суд не дав ДБР заочно заарештувати "суддю Тимошенко" Кірєєва

Реклама на dsnews.ua

Печерський районний суд Києва відмовив Державному бюро розслідувань в арешті колишнього судді Родіона Кірєєва, який переховується від слідства

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на матеріали суду, передає "ДС".

Родіон Кірєєв
Родіон Кірєєв

Відзначимо, Кірєєву в 2014 році заочно були пред'явлені підозри у винесенні завідомо неправосудного рішення про арешт колишнього прем'єра Юлії Тимошенко в 2011 році і порушення її права на захист.

В кінці жовтня 2020 року слідчі ГБР попросили суд дати дозвіл на затримання та арешт Кірєєва, що дозволило б оголосити його в міжнародний розшук.

Правоохоронці зазначили, що він ховається від слідства з літа 2014 року. За даними тестя і тещі Кірєєва, їхній зять разом з дружиною і сином проживає в окупованому Сімферополі.

Проте суддя Печерського суду Світлана Волкова відмовила ГБР в клопотанні. Вона зазначила, що в червні 2020 року Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність суддів за неправосудні рішення.

Крім того, суддя Волкова не побачила доказів, що Кірєєв виносив рішення про арешт Тимошенко, "керуючись мотивами особистої помсти або кар'єризму".

"При зазначених причинах, суддя не може визнати обґрунтованим підозру підсудного", — сказано в рішенні суду.

Суд в повній мірі відмовив правоохоронцям в обранні запобіжного заходу для Кірєєва.

Раніше журналісти писали, що Кірєєв на сьогодні ховається в Москві (Російська Федерація) і зареєстрований як російський адвокат в фірмі "Правовий ресурс".

Незважаючи на те, що Кірєєв виїхав з України в 2014 році, офіційно він був звільнений в січні 2016 року указом президента.

    Реклама на dsnews.ua