• USD 40.7
  • EUR 43.9
  • GBP 51.9
Спецпроєкти

Суд поновив Ірину Фаріон на посаді професорки в університеті

Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри в університеті "Львівська політехніка". Їй також мають виплатити заробіток за період вимушеного прогулу у розмірі понад 123 тисячі 927 гривень

Ірина Фаріон
Ірина Фаріон / Фото з соцмереж
Реклама на dsnews.ua

Про це із зали суду повідомила кореспондентка "Суспільного", передає "ДС".

Після оголошення постанови Фаріон заявила, що "щаслива, що право існує окремо від політики" і додала, що "є дуже багато сил, які хотіли би, щоби я не повернулася у [Львівську] політехніку". Утім, за її словами, їй подобається "йти проти" таких сил.

Постанову апеляційного суду ще можна оскаржити у Верховному Суді. Представник "Львівської політехніки" заявив, що над подальшими кроками в закладі будуть думати, коли отримають повний текст судового рішення.

Раніше Галицький районний суд Львова відмовляв Фаріон у задоволенні позову до Львівської політехніки щодо її поновлення на посаді професорки кафедри української мови. Вона заявляла, що подасть апеляцію і, якщо суд ухвалить рішення не на її користь, піде до Верховного суду й до ЄСПЛ.

Нагадаємо, Фаріон звільнили з навчального закладу після того, як вона заявила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців Збройних сил України та не може вважати їх українцями. Це викликало обурення серед військових та в суспільстві загалом.

Викладачку звільнили за порушення 41 статті Кодексу законів про працю: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням цієї роботи.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий тоді зазначав, що "людям, які не поділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти".

Водночас Служба безпеки України відкрила кримінальну справу проти Фаріон. Правоохоронці проводили експертизи її скандальних висловлювань та публікацій, а також епізоду з оприлюдненням листа від студента з окупованого Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua