• USD 41.2
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Суд визнав законним вигнання попів УПЦ МП з монастиря Лаври

Господарський суд Києва рішенням від 9 серпня визнав законним розірвання договору між чоловічим монастирем УПЦ Московського патріархату та заповідником "Києво-Печерська лавра"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, передає "ДС".

"Господарський суд міста Києва визнав законним розірвання договору безоплатного користування, укладеного між Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) Української Православної Церкви та Національним заповідником "Києво-Печерська лавра". Йдеться про приміщення Нижньої Лаври", — йдеться в повідомленні.

Тим самим суд відмовив у задоволенні позовних вимог Чоловічого монастиря УПЦ МП в Нижній Лаврі у безоплатному користуванні будівлею та майном, що є державною власністю.

Нагадаємо, заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав Договір про безоплатне користування майном з Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) 29 березня 2023 року.

Як повідомляла "ДС", 5 червня спеціальна комісія Мінкульту завершила роботу на території Києво-Печерської лаври та повернула у користування держави 79 об'єктів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua