• USD 41.2
  • EUR 44.7
  • GBP 53
Спецпроєкти

Комісія Мінкульту оголосила результати перевірки в Києво-Печерській Лаврі

Спеціальна комісія Мінкульту завершила роботу на території Києво-Печерської лаври та повернула у користування держави 79 об'єктів

Реклама на dsnews.ua

Про це очільник міністерства Олександр Ткаченко повідомив у Telegram-каналі, передає "ДС".

"Вчора, 5 червня, комісія МКІП з приймання-передачі державного майна Лаври завершила свою роботу та підписала із Заповідником акт приймання-передачі державного майна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", яким підтвердила передачу державного майна у користування Заповіднику", – йдеться в повідомленні.

Загалом комісія перевірила та повертає у користування держави 79 об’єктів.

"Всі в різних станах. УПЦ МП допущено самовільну перебудову, добудову, перепланування пам’яток культурної спадщини та будівництво новобудов на території Заповідника. З всім цим ще будемо розбиратись", — додав політик.

Тепер, після того як Заповідник направив вимогу УПЦ МП про невідкладне звільнення, припинення користування та повернення Заповіднику його майна, остання має протягом 3 робочих днів з дня їх отримання це зробити.

У випадку відмови – буде суд для прийняття відповідного рішення щодо усунення перешкод Заповіднику у користуванні майном.

"Сьогодні представники Монастиря відмовилися через канцелярію прийняти Акт прийому-передачі державного майна. Заповідник відправив всі документи поштою та в електронному форматі. Це дійсно історичне рішення та непроста робота, але Лавра має бути українською, і вона повертається до держави", – додав Ткаченко.

Як повідомляла "ДС", 10 березня Українська православна церква Московського патріархату отримала лист-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно з яким ченці користувалися державною власністю.

У Мінкульті уточнили, що ченці та служителі Московського патріархату мають залишити всі приміщення Києво-Печерської лаври до 29 березня.

Настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив у своїй проповіді, що після вигнання УПЦ МП з Києво-Печерської лаври в Україні нібито розпочнеться Апокаліпсис. Він також сказав, що ченці не мають наміру залишати монастир.

Нагадаємо, 1 квітня екснамісник Києво-Печерської Лаври митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) заявив, що Служба безпеки України проводить в його домі обшуки й вручила йому підозру у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі та виправдовуванні збройної агресії РФ проти України.

СБУ опублікувала перехоплення телефонних розмов митрополита Павла, де той радіє тимчасовій окупації Херсона та заявляє, що у західних регіонах України немає українців.

Шевченківський суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт колишнього намісника Києво- Печерської лаври Павла (Петра Лебідя) до 30 травня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua