• USD 39.6
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Судді дозволили не подавати е-декларацію через "релігійні переконання": у НАЗК обурилися

Окружний адміністративний суд Києва дозволив судді Київського адмінсуду Олександрі Брагіній подавати декларації не в електронній, а паперовій формі. Вона мотивувала це "релігійними переконаннями"

Судді дозволили не подавати е-декларацію через "релігійні переконання";
Судді дозволили не подавати е-декларацію через "релігійні переконання";
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Нацагентства щодо запобігання корупції, передає "ДС".

У відомстві пишуть, що у 2020 році Брагіна подала до Агентства паперову декларацію за 2019 рік, пояснюючи це релігійними переконаннями та неможливістю у зв'язку з цим отримати електронний цифровий підпис.

НАЗК не прийняло таку декларацію, оскільки закон про запобігання корупції прямо передбачає подавати декларацію лише через сайт НАЗК.

Тоді суддя подала позов до НАЗК в ОАСК, і суд задовольнив його, зобов'язавши НАЗК прийняти щорічні декларації Брагіної за 2019 та 2020 роки у паперовому, а не електронному вигляді.

У НАЗК заявили, що оскаржать рішення ОАСК. Наразі факт неподання декларації за 2020 рік Брагіною розслідують детективи агентства.

Зазначимо, що до 2019 року суддя подавала електронні декларації, а вже після цього зіткнулася з "релігійними перешкодами".

Як писала "ДС", у 2021 році НАЗК повністю перевірило 1026 декларацій та виявило недостовірні відомості на суму понад 1,2 млрд гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua