• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Суддям КСУ принесли звернення депутатів подати у відставку

Реклама на dsnews.ua

До Конституційного Суду принесли підписану більш ніж 200 народними депутатами заяву зі зверненням до 11 суддів КС, які голосували за рішення щодо антикорупційної реформи, добровільно подати у відставку

Заяву приніс сьогодні вранці голова парламентської фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія разом з іншими народними депутатами, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу партії "Слуга народу".

Суддям КСУ принесли звернення депутатів подати у відставку
Суддям КСУ принесли звернення депутатів подати у відставку

"Це політична заява, яка спрямована на те, щоб закликати 11 суддів скласти повноваження добровільно. Щоб вони зрозуміли, що народні депутати – це делеговані суспільством суб’єкти законодавчої ініціативи, що немає довіри після таких рішень до суддів", – сказав Арахамія.

У разі, якщо вони не складуть повноваження, зазначив він, у депутатів є низка законодавчих ініціатив. Усі вони мають одну мету – фактично запобігти подальшим рішенням КС, які можуть повністю зруйнувати антикорупційну незалежну інфраструктуру.

"Конституційний Суд має розглянути у своїй програмі питання конституційності роботи Вищого антикорупційного суду. Це може безпосередньо спричинити призупинення безвізового режиму з ЄС. Народ України не пробачатиме такі рішення"», – підкреслив голова фракції та додав, що є законопроєкти, що тимчасово блокуватимуть роботу КСУ, а деякі, зокрема президентські, пропонують перезавантажити систему Конституційного Суду, тож парламент визначатиметься.

Нагадаємо, звернення 3 листопада підписали 226 народних депутатів з різних парламентських фракцій — "Слуги народу", "Голосу", "Європейської солідарності" і групи "Довіра".

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

    Реклама на dsnews.ua