• USD 28.4
  • EUR 32.2
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Судове засідання у справі Саакашвілі у Грузії відклали до 23 грудня

Суд у справі експрезидента Грузії, громадянина України Міхайла Саакашвілі у Грузії відклали до 23 грудня

Михайло Саакашвілі
Михайло Саакашвілі
Реклама на dsnews.ua

Засідання відклали на тлі сутичок біля будівлі суду в Тбілісі між поліцією і прихильниками експрезидента, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Саакашвілі, якого 29 листопада вперше після затримання доправили до суду, заявив на засіданні, що під час перебування під вартою його катували. Під час виступу він відмовився визнавати повноваження прокуратури.

"Всі знають, що я не повинен сидіти у в’язниці, тому що всі звинувачення проти мене сфабриковані та політично мотивовані", – додав він.

Під час виступу Саакашвілі перейшов на англійську мову, сказавши, що звертається до "міжнародних партнерів Грузії", і звинуватив владу у катуванні.

"Мене катували, зі мною нелюдськи поводилися, били, принижували", – сказав експрезидент.

Раніше Мін’юст Грузії неодноразово відмовляв Саакашвілі у присутності в залі суду через заходи безпеки та ризики погіршення стану здоров’я. Йому пропонували брати участь у процесі дистанційно чи проводити судові засідання у в’язниці, проте політик відмовився.

Саакашвілі проходить обвинуваченим у справі про розгін мітингу 7 листопада 2007 року та погром в офісі телекомпанії "Імеді".

Процес у справі триває у Тбіліському міському суді. Попереднє засідання відбулося 11 жовтня без Саакашвілі. Тоді його не доставили до суду через, як пояснили у пенітенціарній системі, – заходи безпеки і стан здоров’я політика, який тоді голодував.

Як писала "ДС", 29 листопада біля будівлі Тбіліського міського суду проходила акція протесту опозиції. Поліція застосувала перцевий спрей проти мітингарів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua