• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Суспільне покидає марафон "Єдині новини"

Суспільний мовник розпочинає власне мовлення на Першому каналі українського телебачення. За домовленістю з іншими виробниками телемарафону, це відбуватиметься в рамках розширення створення контенту в контексті цілодобового інформаційного марафону "Єдині новини". 

Реклама на dsnews.ua

Відповідні зміни в Меморандумі про діяльність телемарафону підписали всі його виробники, передає"ДС" з посиланням на  повідомлення Суспільного

"На мій погляд, це цивілізоване "розлучення", якого вдалося досягти в рамках розширення виробництва контенту. Ми отримали письмові гарантії від РНБО, що такими діями не порушуватимемо рішення Ради безпеки. Команда Суспільного готова до поновлення цілодобового мовлення на Першому. Сподіваюсь, у нас все вийде", — сказала у коментарі "Детектору медіа" голова наглядової ради Світлана Остапа.

"Команда Суспільного розширює виробництво власного контенту на Першому каналі у межах невід’ємної частини телемарафону "Єдині новини #UАразом". Ми готові зі свого боку максимально посилювати мовлення, ділитись якісними документальними фільмами, регіональними історіями, актуальними розслідуваннями та використовувати можливості найбільшої в Україні мережі кореспондентів по всій країні", — каже голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький.

Виключно свій контент на Першому каналі Суспільне почне транслювати сьогодні, о 15:00 годині, дізнався "Детектор медіа" зі своїх джерел. 

Видання пише, що в середині квітня народна депутатка Мар’яна Безугла почала інформаційну кампанію проти Суспільного.

Одночасно із цим Владислав Матяш, якого журналісти називають "координатором телемарафону" — це, за їхніми данними, неофіційна посада, а "вплив Матяша пов’язують із тим, що він наближений до Офісу президента") повідомив в чаті виробників "Єдиних новин" , що "більшість каналів" проголосувало за те, щоб Суспільне не отримувало більше в марафоні вечірні слоти. Суспільне про такі наміри зазделегідь попереджено не було. Та запропонувало у відповідь або залишити чергування в слотах, як було раніше, або передати саме Суспільному всі вечірні слоти.

У зв’язку з тиском та намаганням прибрати Суспільне з вечірніх слотів на захист Суспільного висловилися Європейська мовна спілкаКомітет з питань інтеграції України до ЄС Верховної Ради УкраїниМедіарухГромадська рада при Комітеті свободи слова.

2 травня під час засідання комітету Верховної Ради гуманітарної та інформаційної політики голова правління НСТУ Микола Чернотицький заявив, що Суспільне готове до двох варіантів розвитку подій: припинення тиску на суспільний мовник та збереження паритетних умов участі в телемарафоні, або вихід Суспільного з марафону та розширення мовлення на Першому каналі Суспільного. При цьому мовник має отримати письмові гарантії, що його вихід з марафону не загрожуватиме санкціями і не буде суперечити указу президента та рішенню РНБО про марафон. 

Йдеться про рішення Ради національної безпеки і оборони "Про нейтралізацію загроз інформаційній безпеці держави" і "Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану", ухвалені 18 березня 2022 року, яке зобов’язало "усі загальнонаціональні телеканали, наповнення яких складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних програм, мовити на єдиній інформаційній платформі стратегічної комунікації — цілодобовому інформаційному марафоні "Єдині новини #UАразом"". Президент ввів в дію це рішення 19 березня 2022 року

Після публічного звернення Суспільного до Комітету з гуманітарної та інформаційної політики та Комітету з питань свободи слова голови комітету Микита Потураєв та Ярослав Юрчишин звернулися до РНБО , аби "отримати роз’яснення щодо поставлених головою НСТУ питань". 

Марафон почав працювати 26 лютого 2022 року. До нього приєдналися спочатку комерційні канали та державний канал "Рада", а пізніше Суспільне. Канали 5, "Еспресо" та "Прямий" не були включені в роботу марафону та згодом були відключені від цифрового мовлення 4 квітня 2022 року

30 травня 2022 року шість медіагруп та каналів — Starlight Media, 1+1 media, "Медіа Група Україна", Inter Media Group, державний канал "Рада" та Суспільне , — підписали меморандум про взаємодію та співпрацю щодо забезпечення цілодобового інформаційного марафону "Єдині новини UA/разом", в якому спільно визначили формат і теми окремих частин марафону, над якими працюють редакції кожної групи. Після закриття каналів Рената Ахметова місце "України" в марафоні зайняв новоутворений канал "Ми — Україна". 

Виробництво марафону фінансується з бюджету. На 2024 рік держава витратить на виробництво марафону "Єдині новини" майже півмільярда гривень. Суспільне за виробництво своєї частини марафону не отримувало гроші від держави та виробляла його за рахунок власного бюджету. Нагадаємо, що Суспільний мовник фінансується з бюджету держави.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua