• USD 26.6
  • EUR 31
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Сюжет про "вагнерівців": В ОПУ стверджують, що матеріал CNN містить дезінформацію ФСБ Росії

В Офісі президента Володимира Зеленського вважають, що свідчення джерел, на яких будується матеріал CNN про операцію з "вагнерівцями" ненадійні, а самі дані нічим не відрізняються від тих, що були викладені у "Комсомольскій правді" в 2020 році

Михайло Подоляк
Михайло Подоляк / Фото Українська правда
Реклама на dsnews.ua

Про це радник очільника ОПУ Михайло Подоляк сказав у коментарі "Українській правді", передає "ДС".

Подоляк зазначив, що вся інформація в матеріалі CNN взята з джерел, які не мають цінності. Також він звернув увагу, що відразу після публікації статті похвалило російське ФСБ.

В ФСБ заявили, що "повністю підтверджують ту інформацію, яку опублікував телеканал CNN… інформацію цю ми вважаємо достовірною", повідомив російський "Інтерфакс".

"Не минуло й кількох годин, як уже й офіційний представник ФСБ (ага, тієї самої) похвалив CNN за цей матеріал. Що там сказано? Все як завжди. Обов'язкові анонімні відставники — і це ключове — щось підтверджують. Інше анонімне джерело щось спростовує. Ще раз: анонімні, безпрізвищні, безпосадні і отже такі, що не мають інформаційної та репутаційної цінності джерела".

При такому змісті матеріалу варто звернути увагу не так на те, що саме опубліковано, як на синхронність із заявою представника ФСБ. Коли раніше офіційний представник ФСБ практично миттєво виходив в медіа, щоб підтримати і похвалити якийсь репортаж? Це ж фактично сигнал для всієї російської системи пропаганди, що і як потрібно відпрацьовувати".

Ситуація говорить сама за себе. При цьому ніхто вже не здивується, якщо ФСБ похвалить і тих українських діячів з числа журналістів, політиків або колишніх спецслужбистів, які підставили CNN і просто забезпечили переклад на англійську старої російської "дези", яка була опублікована вперше 6 серпня 2020 року. З тієї публікації в "Комсомольскій правді" нічого нового і істотного до історії про "вагнерівців" не додалося", — сказав Подоляк.

Нардеп фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко заявила, що резонансний матеріал CNN про зрив операції підтвердив, що влада на чолі з президентом Володимиром Зеленським " зрадила українські спецслужби, підігруючи Путіну". Вона заявила, що "ЄС" наполягає на створенні Тимчасової слідчої комісії в Раді.

Нагадаємо, 19 червня народні депутати провладної монобольшінства відмовилися створити ТСК з розслідування справи про провал спецоперації із захоплення бойовиків російської приватної військової компанії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua