• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Тепер офіційно. Мінспорту опублікувало наказ про заборону збірним України змагатися з росіянами

Українським національним збірним заборонили змагатися на турнірах, де будуть присутні спортсмени з Росії та Білорусі

Змагання
Мінспорту опублікувало наказ про заборону збірним України змагатися з росіянами / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідний текст наказу опубліковано на офіційному сайті Міністерства молоді та спорту, передає "ДС".

Зазначається, що наказ ухвалений для "виконання рішення Кабінету міністрів України". Згідно з ним, обмеження на участь у змаганнях стосуються усіх представників національних збірних України з олімпійських, неолімпійським та паралімпійських видів спорту.

Документ передбачає:

  1. Заборону офіційним делегаціям брати участь на турнірах з російськими та білоруськими атлетами.
  2. Забезпечення відкликання з відряджень офіційних делегацій у разі участі на турнірах, де змагаються російські та білоруські спортсмени.
  3. Забезпечення повернення учасників цих офіційних делегацій на територію України або у місця, звідки їх відрядили, у разі виявлення фактів, передбачених у п. 2.
  4. Моніторинг спортивними федераціями можливої участі атлетів з Росії та Білорусі на міжнародних змаганнях та інформування Мінмолодьспорту.
  5. Моніторинг участі представників всеукраїнських спортивних федерацій зі статусом національної, а також атлетів, які вони представляють, у міжнародних спортивних змаганнях за участі спортсменів з Росії та Білорусі. У разі виявлення порушень — подача відповідних документів для позбавлення статусу національних.

Наказ підписав не міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, а заступник міністра Матвій Бідний.

Як писала "ДС", наприкінці березня стало відомо, що Кабінет міністрів дозволив українським спортсменам трати участь у відбіркових змаганнях на Олімпіаду-2024 тільки там, де немає росіян.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua